Neurologická a psychiatrická poradňa (1 088)

Doktor SestraNa otázku odpovedal lekár

Skontrolovaná otázka

Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 55 > >>

Užívateľ/ka Ivana sa opýtal/a 18. januára 2021

Neurológia a psychiatria
Dobry den ,
Manzel (48r)ma extremnu bolest v krizovej oblasti. Zajtra ide na mri. Dnes mu predpisal ambulantny neurolog tieto lieky artrotec 1:0:1, lyrica 1:0:1 , dorsiflex 1:0:1, milgama 1:1:1, almiral injekcie (1x denne).

Nasledne ho poslal do nemocnice na prijem. Ti ho kvoli covid nehospitalizovali, ale odporucili infuznu liecbu salycilium, gujacuran, ketonal a megnezium. Infuzia raz denne.

Osobne sa mi tato kombinacia nepozdava, nakolko su podla mna niektore z rovnakej skupiny. Viete mi potadit prosim ci to moze takto kombinovat ?
Dakujem krasne
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Petra sa opýtal/a 6. januára 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň.Včera mi na Mr vyšiel vysledok,cystycke lezie v mozgu a v ľavo xantogranulom.mam zavrate,casto ma boli hlava a mam v nej tlak.čo znamenaju vysledky z Magnetickej rezonancie?
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Karol sa opýtal/a 5. januára 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň,
mám 64rokov, a asi 5 dní pozorujem zášklby na tele. Býva to hlavne v kľude, pred zaspávaním , ale aj v spánku. Sú niekedy aj pomerne výrazné, napr. že mi pohne rukou, nohou, alebo trochu mykne celým telom. Posledný deň som už pozoroval veľmi slabé prejavy zášklbov po celom tele, ale bez toho, aby pohli končatinou, zdalo sa akoby to bolo len pod povrchom kože. Ale dnes od rána mám zášklby na zápästí ľavej ruky s pár sekundovými odstupmi. Trochu na priblíženie, som teraz aj v dôsledku korony dosť stresovaný a nervózny.
Veľmi pekne prosím o radu, čo a ako ďalej, dosť ma to znepokojuje a mám obavy.
s úctou a poďakovaním si dovolím počkať na Vašu odpoveď
Karol
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym jagg sa opýtal/a 4. januára 2021

Neurológia a psychiatria
Mam 43r kardio+zaťažovy test s výsledkom výborný, Sono brucha bez nálezu,pravidelne behám, krvný tlak pod kontrolu v norme. Mam problém ze často ma bolí a mam neurčitý zvieravý pocit na hrudi,niekedy ma tam jemne pichá,príp mam na hrudi diskomfort,bolest a stiestenost.casto sa tým zaoberám. Neviem ako ďalej obmedzuje ma to. Ďakujem za radu a odpoveď.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Jana sa opýtal/a 4. januára 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň prajem, chcem sa opýtať či mi viete laicky vysvetliť čo to presne znamená v tom popise z MR mozgu.. Vopred ďakujem

Infratentoriálne extraaxiálne v PC uhle cisternálne vpravo neurovaskulárny konflikt medzi cievou a n. VII, VIII bez ložiskovej lézie, intrameatálne bilat., labyrint, cochlea, ľavý PC uhol bpn. Intraaxiálne perivaskulárna glióza v substantia nigra a crus cerebri bilat., akútnu ischémiu, hemorágiu nesledujem. Supratentoriálne extraaxiálne atrofia hypofýzy, ložiskové zmeny intraselárne neprítomné, sella nezväčšená. Intraaxiálne v BG bilat. rozšírenie perivaskulárnych priestorov, akútnu ischémiu, hemorágiu nesledujem, širšie Robin-Virchowove priestory, SA priestory zachovalé. Presun stredových štruktúr neprítomný, komory sú zachovalej veľkosti, tvaru. Hypoplasia pravého frontálneho sínusu, ostatné sínusy pneumatizované.tTZáver:perivaskulárna glióza v substantia nigra, crus cerebri bilat. , neurovaskulárny konflikt medzi cievou a n. VII, VIII cisternálne v pravom PC uhle, rozšírenie perivaskulárnych priestorov v BG bilat. Atrofia hypofýzy.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka DžejnEm sa opýtal/a 31. decembra 2020

Neurológia a psychiatria
Dobrý večer. Mám výsledky z neurológie, sú v tom aj výsledky z MRI. Môj konečný záver diagnóz je takýto:

1.Chronický cervikobrachiálny syndróm
2.Porucha statiky C-chrbtice
3.Multietážová počínajúca unkovertebrálna artróza
4.Spondylodiskerne zmeny c3-c7,th1-th2
5.vertigo rot.charakteru,najskôr podiel deg.,vestibulopatia,CK
6.Tetanický syndróm

Mám 23 rokov,pohlavie ženské. Moja otázka znie. Čo sa mi to s chrbticou deje? Aké sú možné komplikácie? Čo ma čaká v najbližšej budúcnosti, už v 30tke budem zhrbená ako 80ročný človek? Niekde na internete som sa dočítala,že chronický cervikobrachialny syndróm je vzdy podozrivý z metastázy, je to pravda? ďakujem za odpovede.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Lalenka sa opýtal/a 28. decembra 2020

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o laicke vysvetlenie výsledku MRI chrbtice.Môžu mať silne bolesti hlavy,pravej ruky,kolien,klbov suvis s vysledkom MRI?Dakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 27. decembra 2020

Neurológia a psychiatria
Dobry den.Manzelka ma 70 rokov,trpi demenciou a berie aj lieky.Bohuzial,aj ked v malych mnozstvach uziva aj alkohol,konkretne Becherovku.Aky vplyv ma na chorobu?
Dakujem.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka tiffany sa opýtal/a 13. decembra 2020

Neurológia a psychiatria
PROFESIONÁLNY KÚZELNÍK NA ČAROVANIE, KTO VÁM MÔŽE POMOCI LÁSKOVÝM KÚZELOM, ABY SA SVOJA MILOVAČKA EXISTUJÚ SPÄŤ NAD SÚPRAVOU PO ROZDELENÍ / ROZVODE AJ V PRÍPADE, ŽE SA VÁŠ SITUÁCIA PODOBÍ NESPRÁVNE! KONTAKT: DR OGHEGHE JE URČITE NEJLEPŠÍM KÚZELNÍKOM ONLINE A JEHO VÝSLEDOK JE 100% ZARUČENÝ ..

Ahojte všetci, volám sa Tiffany. Som tu, aby som strihol svoj nečakaný zázrak, ktorý sa mi stal pomocou DR OGHEGHE. Bola som šťastne vydatá a mali sme tri deti, žili sme spolu ako jedno, pretože sme sa obaja milovali, ale skôr, ako som si to uvedomila, začal môj manžel pôsobiť vtipne a neskôr ma podvádzal, povedal mi, že so mnou nemôže pokračovať, aby bolo to, ako nechal mňa a moje tri deti bez toho, aby si to všimol, ale bolo tu niečo, čo by som mohol urobiť, aby som ho zastavil alebo priviedol späť ku mne. Pracujem, takže som musel platiť deťom školy poplatok a inú zodpovednosť za dobrých päť rokov. Celý deň a noc plačem, pretože som nevedela, čo mám robiť, aby som mala manžela späť, až kým som si tento verný deň neprečítala príspevok od jednej slečny lindy, ktorá svedčila o tom, ako jej veľké čarodejnícke kúzlo pomohlo získať späť jej bývalého. Len som chcel skúsiť šťastie, pretože nikdy neverím, že to bude fungovať, ale na moje najväčšie prekvapenie, spievam novú pieseň, kontaktoval som veľkého čarodejníka a povedal mi, aby som sa nebál, pretože akonáhle dokončí kúzlo, že dostanem späť môj manžel. Neuveriteľné sa stalo v nedeľu, keď mi zavolali, a bol som prekvapený, keď som počul hlas môjho manžela, ktorý sa mi ospravedlňoval, že sa tak veľmi ospravedlňuje za svoje Nesprávne a povedal mi, že je späť doma a sme opäť šťastne zjednotení. Wow!! Veľmi si vážim vaše dobré diela, skvelé DR OGHEGHE. Vždy uznám vaše „ZVLÁŠTNE PRÁCE“ a je tu poznámka, ktorú by som mohol povedať, ako povedať o vás svetu. Takže ak je tu niekto, kto vidí tento príspevok a máte podobné podobné problémy, už sa nemusíte trápiť a kontaktujte tohto skvelého kúzelníka kúziel, ktorý vám môže pomôcť. DR OGHEGHE je k dispozícii kedykoľvek ho kontaktujete .. prostredníctvom e-mailu: (ogheghen@gmail.com)
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Tinka sa opýtal/a 30. novembra 2020

Neurológia a psychiatria
Celodenna strata rovnovahy spôsobena motanim hlavy . Ked som mala na MR tak vysledok bol bez lezie a mozny neurovaskularny konflikt ..nasledne som bola na odbornom usnom vysetreni kde mi davali studeny a zimny vzduch do ucha co vyvolalo zavrat a tam zistili nieco slabsie na lavom uchu .nasadili mi meniserc a cvicenie na zavraty .. vobec mi to nepomohlo som zufala uz neviem co mam spravit aby to prestalo prosim o radu
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 17. novembra 2020

Neurológia a psychiatria
Dobrý večer prajem.Mám 40 rokov.Od marca t.r. trpím strašne psychicky kvôli situácii,ktorá na Slovensku momentálne je.Pred pár rokmi som si prešla panickou poruchou,na ktorú som sa liečila 2 roky a prešlo to.Keď prišlo prvé Matovičove testovanie,moja psychika to už prestala úplne zvládať.Na test som nešla.Stále plačem,nič ma nebaví,chodím ako zombík,je mi zle také pocity,ako keď prišla na mňa pred rokmi tá panická porucha.Asi dva týždne mám problémy s takým pálením hlavne chodidlá,ruky ma zvyknú páliť,hruď,okolo krku vzadu,tvár,chrbát niekedy a nohy.Pociťujem v noháh také ihličky niekedy a aj inde po tele.Chodidlá ma zvyknú aj chladiť a strieda sa mi to kadetade.Týžden užívam milgammu a Xanax 0.25 ráno a večer.Ráno niekedy vynechám,keď mi neni zle.Večer si už ale musím dať,lebo mi je zle psych.Ráno ma nohy nepália,skôr k večeru.Aj tak také čudné pocity cez deň v nich mám.Keď som poctivo brala Xanax ráno aj večer,tak asi také dva dni som nepociťovala pálenie.Prosím Vás,čo mi je.Stále plačem,že to je niečo vážne,k dr.  sa bojím ísť.Poznamenám,že keď si dám alkohol,tak problémy ustúpia.Samozrejme,že nepijem,ale mali sme 2x menšiu oslavu a dala som si.

Za Vašu odpoveď Vám dopredu veľmi pekne ďakujem.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym 1 sa opýtal/a 2. novembra 2020

Neurológia a psychiatria
Konzultácia k tejto téme.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 25. októbra 2020

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň, zajtra idem na taký menší zákrok pri ktorom ma musia uspať, ráno na siedmu mám byť v nemocnici, včera ráno som vstala a necítim si polku tváre , bola som na vyšetrení a na pohotovosti n neurológii aj na CT, ale všetko je v poriadku, ževraj zapálený nerv, môžu ma zajtra uspať? Alebo my to skôr odložia? Ďakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Datag sa opýtal/a 14. októbra 2020

Neurológia a psychiatria
Nepracuje mi mozog, neviem hýbať ľavou rukou.Spomalenie motoriky a reflexov , chvenie ,nemoznost učiť sa ,  poruchy, ťažkosti s pamäťou a koncentráciou , poruchy reči(tazka artikulácia) na vyjadrenie myšlienok , ťažšie sa mi hľadajú či vyslovujú slová , zmena tónu hlasu . Bolesti kĺbov najmä pri dlhsom sedeni ci lezani , neostre videnie , zabúdanie (idem po nieco a zabudnem) , nemoznost sustredit sa pamatat si nieco .Akoby tupa bolest v spankovej cast hlavy , zášklby v očiach ,mravčenie najmä v lavej ruke , nemoznost zavrieť ruku v dlani , obtiažne drobné práce prstami , svalová stuhnutosť .
Tazkopadne obliekanie a akejkoľvek činnosti ...monotonost , zakopavanie , vypadavanie predmetov z ruk , strnulosť svalov Predbežne neurologicke vysetrenie na pohotovosti ôk. Co mi je ?
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Datag sa opýtal/a 14. októbra 2020

Neurológia a psychiatria
Nepracuje mi mozog, neviem hýbať ľavou rukou. Predbežne neurologicke vysetrenie na pohotovosti ôk. Co mi je ?
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 10. októbra 2020

Neurológia a psychiatria
Manžel ma diagnostikovaný gliobastrom na mozgu ide na operaciu 27.10. Teraz máme porobiť predoperacne vysetrenie od dnes sa jeho psychicky stav dako zhoršuje ked poviem že idem volať doktora zúri že on si dačo spraví dávam mu aj lexavrin na koho sa obratit
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Slniecko sa opýtal/a 28. septembra 2020

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň ako dlho môžem užívať 5htp a ženšen korejsky? Chcem sa vyhnúť užívaniu ad.
Ďakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka adriana sa opýtal/a 20. septembra 2020

Neurológia a psychiatria
dobrý večer p.Dr.
obraciam sa na Vas s prosbou o vysvetlenie diag.,kedže som bola zaslaná na MR s diagnozou leasio plexus brachialis 1.dx. -pravého ramena a zistili na MR Parciálna lézia šľachy m.suprapsinatus,subakromiálna burzitída,reaktívna synovitída HS klbu,V.s.akútne exacerbovaná artroza ACklbu.Bez zrejných známok traumatickej separácie AC klbu , prosím o pomoc vdaka
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka kukučka sa opýtal/a 17. septembra 2020

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň.Mám 34 rokov a pracujem ako predavačka.V práci 18.8.2020 ma seklo strašná bolesť brala ma záchranka do nemocnice.Hneď mi robili CT vyšetrenie aj ma prezrel neurolog .Neurológ napísal že to nie je neurologického charakteru a odporúčil ďalej pokračovať u ortopéda.Z CT vyšetrenia nezistili nič závažne .V nemocnici som neostala išla som hneď na druhý deň k ortopédovi ktorý ma liečil obstreky,tabletky, infúzie.po 3 týždňoch keď mi nebolo o noč lepšie ma poslal na magnet.rez.Hneď v ten deň som bola na magnetickej o dva dni som mala výsledky a hneď som išla aj k môjmu ortopedovi.Z vysledku nebol nadšený a povedal že sa mám čím skôr objednať na neurochirurgiu do ružomberka.vysledky z magn.rez.
L5/S1 osteochondróza, medialna protruzia so širšou bázou s impresiou na duralnom vaku ktory je redukovaný v AP rozmere 8,5 mm,užšie lateralne recesy naliehanie na koreň S1I.sin.,užši foramen vlavo s kontaktom diskoosteofit.komplexu na koreň L5I.sin
L4/5 Bulging disk duralny vak v AP rezmere 10,6mm mierne užsie lateralne recesy a forameny bez utlaku koreň.struktur
..Za 4 dni som sa dostala do ružomberka na konzultáciu.doktor mi povedal ze som mladá a že by som mala cvičiť.
Mám úkrutné bolesti v krížoch a v ľavej nohe .Štípanie, pálenie.v noci poriadne nespím neviem sa uložiť.ked si lahnem na brucho tak mi tŕpne zadok.Mám problém s chôdzou z rovnováhou.ked dlhšie stojim na jednom mieste ťahá ma to na zem nemám silu v nohách tlak na kríže a zadok.Môj ortopéd povedal že na operáciu a neurolog povedal nie.som rada že nemusím ísť na operáciu ale neviem či s cvičenim sa to vyrieši.ďakujem
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Marta sa opýtal/a 17. septembra 2020

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň bola som u ORTOPEDA 8/2020 s odporučaním na MR - mam výsledky. Bolesti sú stále horšie, nemôžem dlho stáť, ani chodiť. Každý deň sa prebudím okolo 4 h ráno na bolesti a už nezaspím.Som z toho vyčerpaná, nervózna, neviem sa sústrediť na prácu.Netuším aký bude ďalší postup ale už neviem ďalej...Vopred ďakujem za pomoc. V prílohe zasielam MR vyšetrenie.
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu
Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 55 > >>

Nenašiel si zdravotnú radu, ktorú hľadáš?

Vyplň tento formulár a pokúsime sa zdravotnú radu pre teba získať.

Neprihlásený užívateľ= 2 + päť
Rýchle hľadanie problému
Zadaj kľúčové slová hľadaného zdravotného problému:
Najnovšie rady
13. decembra 2020
Můj manžel je zpět
NALIEHAVO, EFEKTÍVNE LÁSKOVÉ ČAROVANIE, ABY SOM RÝCHLO ZÍSKALI EX ZADARMO A ZACHRÁNILI SVOJE MANŽELSTVO.! Kontakt: Volám sa GLAUCIA. Keď som čítal...

3. decembra 2020
Zalubena do psychiatra
On to robí každej. Tuším o koho ide

29. októbra 2020
Výsledky z MR
Poprosím vás o vysvetlenie MR výsledku kolená po úraze nerozumiem tomu Môžem vám pre fotiť výsledok MR? Dakujem

13. októbra 2020
Asi potrebujem psychologa
volám sa mariana a som z mexika a chcem využiť túto príležitosť a povedať komu tu zatiaľ čítam komentár, aby mi pomohol poďakovať Dr. Tundeovej za...

11. októbra 2020
sudeckov syndrom
Rehabilitacia a cvicenie. Nasli ste nikoho? Ja tiez hladam.mam sudecka 1 rok. Je to strasna choroba

17. septembra 2020
Vyklenovanie platničiek v LS oblasti s miernou kompresiou na durálny vak
Dobry den, tato stranka neposkytuje moznost vidiet Vase prilohy (obrazky, MR...). Vysledky z MR ukazte svojmu ortopedovi a riadte sa jeho pokynmi....

17. septembra 2020
Platničky
Dobry den, kedze mate vyrazne klinicke priznaky, ktore su v sulade s magnetickou rezonanciou, potom Vam odporucam posluchnut ortopeda. Ak...

22. augusta 2020
strpnuty malicek
všdy mam zatrpnuty maliček na pravej ruke