Chirurgická a ortopedická poradňa (1 184)

Doktor SestraNa otázku odpovedal lekár

Skontrolovaná otázka

Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 60 > >>

Užívateľ/ka ATA54 sa opýtal/a 19. marca 2017

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň, prosím Vás o radu. V 9/2016 som mala úraz na bicykli. Na pravom stehne mi napriek liečbe a návšteve chirurga, ktorý sa pokúšal cca po 3 mesiacoch od zranenia vysať ihlou zrazenú krv,nič nepodarilo. Dodnes mám na nohe hematóm, na dotyk je to citlivé. Mám obavu, aby som nemala neskôr ešte väčší problém, pokiaľ sa zrazená krv úplne neodstráni.Prosím Vás, čo by ste mi poradili? Ďakujem pekne.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Lucia sa opýtal/a 8. marca 2017

Chirurgia a ortopédia
Dobry, malz som pred 2tyzdnami sity mlicek na zhybe mam dvs stegy vyberali mi sklo po dvoch rokoch zajta mzm ist vybrat no mm ho opuchnuty pali m a boli a citila som asi dva krat akoby by mi v nom prasklo znamenz to nieco.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 4. marca 2017

Chirurgia a ortopédia
Podstupila som MRI pravého kolena. Koleno stále boli aj po 2 týždnoch mastenia z výsledkami idem k lekárovi v pondelok. Ale chcela som aby mi niekto poradil prikladam výsledok MRI pravého kolena.

MR- pravého kolena
T1 sag, T2 FS, STIR sag, cor,.PD:
Mediálny meniskus : predný roh, a ventrálna oblasť tela s obrazom bez trhliny, MM, zadný roh a bez trhliny MM, Meniskofemorálne lig. s obrazom edému a bez poklesu tunusu. Meniskokapsulárna junkcia s obrazom edému. Oblasť LCM mediálneho kolateralneho väzu - vonkajšia vrstva bez lacerácie okolie edematózne. Chrupavky vo váhonostnej časti bez lacerácie.
Laterálny meniskus- predný roh bez akutnej lacerácie LM oblasť tela a oblasť zadného rohu LM bez trhliny s edémom s distorziou dorzálneho úponu zadného rohu.
Meniskokapsulárna junkcia bez edému.
Šľacha m.politeus bez lacerácie edematózna s edémom inzercie na kosť.
Dolné popliteomeniskalne lig. a horné popliteomeniskálne lig. intaktne . Bez reptúry laterého kolaterálneho lig. bez poklesu LCL:
Predné intermeniskálne lig. s obrazom bez lacerácie. Chrupavky bez lacerácie.
Výrazný kostný edém, lat,kondylu femuru -kontúzia - možno malú povrchovú impresiu neváhonosneho okraja lat.kondylu femuru nevylučujem.
Predný skrížený väz - LCA - s obrazom bez lacerácie a bez straty tonusu LCA výrazne edematózny grade I - distrozia
Myška ventrálne centrálne pred LCA v - 3 x 8 mm
Zadný skríženy väz - LCP voľný, bez poklesu tonusu, bez lacerácie LCP, Presiaknutie a kolekcie pred LCA a za LCP.
Patella Wiberg III. s edémom kostí med. fazetu s edémom, a neuplnou laceráciou úponu med.retinakula s jeho elongáciou bez straty tonusu.
Subluxácia patelly s miernym posunom laterálne. Patellárna chrupka lat.med.fazet bez akutných lacerácii povrchu s obrazom bez redukcie hrúbky chrupavky patelly s pravidelným povrchom lat.fazetu.
Oblasť suprapatelárnej burzy a lat, med. recessu výrazne zvýšenej náplne - s obrazom hemartros.
Bez lacerácie šlachy m. quadriceps.a lig.patellae.
Hoffovo tukové tkanivo výrazného edému hornej stretiny.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka auuu sa opýtal/a 3. marca 2017

Chirurgia a ortopédia
dostal som kopanec do lztkoveho svalu vtedy mi az ostala tma pred ocami pripisovgal som to narazenemu svalu alebo tak nejak ale po dvoch tyzdnoch s ami bolest este zhorsuje pod chvilami ma prudko picha v nohe a trpne mi to a na predku pistali s ami robi velka zlta modrina mohli by ste mi poradit co to tak moze byt ?
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Veronika sa opýtal/a 1. marca 2017

Chirurgia a ortopédia
Dobrý večer, prosím o vysvetlenie záveru z magnetickej rezonancie kolena: Nižší tonus ACL, bez ruptúry ligamentózneho aparátu, dysplázia pately.

Ďakujem.
Veronika
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 25. februára 2017

Chirurgia a ortopédia
Dobry den chcela by som sa spytat ci sa u vas na klinike vykonava antirefluxna operacia za skoru odpoved Dakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka nešťastná sa opýtal/a 24. februára 2017

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň. 1,5 roka som po operácii ľavého kolena, kde mi bol odstránený odtrhnutý meniskus. Dostávala som na ambulancii injekcie kolagen a proti zápalu. Po roku som dostala kolagenovú injekciu zakúpenú v lekárni / na predpis/. No koleno stále bolí - pri chôdzi, do a zo schodov ako aj pri miernej záťaži. Keď nohu vystriem, tak na vnútornej strane kolena - v spodnej časti - vyčnieva kosť / ako keby bola časť kolena posunutá/. Na zdravom kolene to nemám. Ďakujem za radu ak to bude možné.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Kytinka sa opýtal/a 23. februára 2017

Chirurgia a ortopédia
U môjho 5-ročného dieťaťa sme si všimli asi pred 1,5 rokom vnutorný hemoroid veľkosti hrášku, ktorý je vyditelný výlučne len pri stolici a ihneď po vykonaní potreby, keď synovi
"utieram zadok" sa vtiahne do vnútra. Chcem sa spýtať či je možnosť, že hemoroid sám vymizne/používame masť z dubovej kôry-ale doteraz bez efektu/ alebo je nutné chirurgické riešenie. Ako novorodenec mal pupočnú herniu, ktorá sama po cca 2 rokoch vymizla, presne ako povedali lekári. S týmto problémom sme ešte chirurga nenavštívili. Ďakujem za odpoveď.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Marcela sa opýtal/a 21. februára 2017

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň,
dňa 9.10.2016 som spadla a zlomila som si jabĺčko na pravej nohe. Nakoľko išlo o čistú zlomeninu, liečila som sa pomocou ortézy, užívala som Wobenzym 800 tbl. a 19.12.2016 som začala rehabilitovať. Vtedy nastúpili bolesti vystreľujúce od vnútornej strany kolena do stehna. Tieto bolesti pretrvávajú doposiaľ vtedy, keď sedím a mám nohu v kľude a táto bolesť ma zobúdza aj v noci. Pred 2 týždňami sa mi presne v strede pod kolenom objavila hrča, je tvrdá a bez bolesti. Bolestivá bola len v ten a nasledujúci deň, keď sa mi vytvorila. Minulý týždeň som dostala prvú injekciu do kolena, zatiaľ bolesti neustupujú, čakajú ma ešte 2 injekcie. Lekár mi predpídal Condrosulf 800mg. Som nešťastná z boletí, ktoré musím podstupovať. Prosím Vás o radu alebo informáciu, prečo ma tieto bolesti trápia.
Prajem pekný deň
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 20. februára 2017

Chirurgia a ortopédia
Dobré ráno
prosím o radu, čo sa týka Schlofferovho tumoru. Minulý týždeň mi bol diagnostikovaný tento zdravotný problém. Keďže pred 9-timi rokmi som sa liečila na rakovinu prsníka /chemo a rádioterapie/, lekár mi nevysvetlil o aké ochorenie ide a čo ma čaká. Minulý rok som bola operovaná na žlčník a keďže som sa po operácii zle cítila, navštívila som obvodného lekára /je veľmi dobrý/, ktorý ma poslal na sono brucha. Lekár skonštatoval, že ide o herniu, že to však netreba operovať. Keďže sa mi bolesti zhoršovali - po roku som znova navštívila obvodného lekára, ktorý ma poslal znova na sono, kde bol skonštatovaný horeuvedený problém. Znova som na doporučenie lekára navštívila obvodného lekára, ktorý mi však nič nevysvetlil, len mali veľavravné pohľady so sestričkou. Obvodný lekár ma znova poslal na chirurgiu. Prosím o názor o aké ochorenie ide, či je to možné vzhľadom na môj predchádzajúci zdravotný stav to operáciou vyliečiť a čo ma vlastne čaká. Veľmi pekne ďakujem za názor. Annamária
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Charlie sa opýtal/a 17. februára 2017

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň, mám 59 rokov a diagnostikovanú artrózu ľavého kolena, zatiaľ iba I. stupeň. Bolesti sa ozývajú iba v noci po dlhšom státí, chôdzi. Máme v rodine podobné problémy, mám obavu, že sa to bude zhoršovať. Náhodou som natrafila na článok o liečbe-obnove poškodených chrupaviek magnetickou rezonanciou v súkromnom zariadení www.medtec.sk v Leviciach. Zaujímal by ma názor odborníka na túto liečbu, nikde som nenašla žiadne diskusie, odporúčania a pod.
Ďakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Monika sa opýtal/a 17. februára 2017

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň. Mamina asi 4 týždne do zadu zbadala v stolici krv.Podstúpila gastroligické vyšetrenie a klonoskopiu. Lekár zbadal v žalúdku ostrovčeky krvi aj v hrubom čreve. Na Sony potom povedal, že mč zapálený žlžník.Nakoľko stále mal v stolici krv tak ju nechali v nemocnici. Poslali ju na CT a tam jej zistili Timor na žlčníka a MTS heart dilataciu žlčovodov.Následne ju poslali na mag.rezonanciu. Lekár nám povedal, že má metastázy a idú ju previesť do Martina, kde jej zoberú vzorku.Prosím Vás aké mamina má prognózu.Prečo jej nezoberú hneď žlčník? Ďakujem za odpoveď.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 16. februára 2017

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deń! Na crbtici je prítomná osteochondróza c4/5,5/6,6/7 najmä C5/6, s redukciou predného SAP a deformáciou miechy.Je možná liešba okrem OP riešenia
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Maťa sa opýtal/a 14. februára 2017

Chirurgia a ortopédia
Mám koxartrozu bilat,rtg vyšetrením je okrem iného popisované-vľavo na kraniálnom okraji acetabulaje zahrotenie,coxartrosis sin v.s.v oblasti trochanterov major dx je cystoidné vyjasnenie so sklerotickým lemom priemeru 5 mm,v oblastí trochanteru major sin je cystoidné vyjasnenie veľkostí 6x4mm-rtg y r.2011?kKlbne štrbiny teraz š.3mm.Mám takmer trvalé dlhodobé bolestí v oblastí veľkých trochanterov a oslabunú celú panvu,čo sa prajavuje nielen bolesťami ale i obmedzením pohybu.O aký yávažný stav ide a čo ďalej by bolo vhodné??
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Martina sa opýtal/a 10. februára 2017

Chirurgia a ortopédia
Dobrý den.moj syn je po nehode.ma po operácii panvy,ramena,jablčka a tvarových kostí.Aké vitamíny,stopové prvky alebo doplnky su najvhodnejsie aby sa dal dokopy.velmi schudol.má 21 rokov.dakujem pekne
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Ľubica sa opýtal/a 7. februára 2017

Chirurgia a ortopédia
Pred dvomi rokmi mi vyoperovali žlčník. Asi pol roka pociťujem v pravo pod rebrami ostrú pichavú bolesť a ťažobu ako keby som mala pod rebrami kameň. Nebrala som na vedomie túto bolesť. Bola len občasná. Ale včera a dnes mi ostalo zle, ako keby som mala žlčníkový záchvat. Mám horko v ústach a nevolnosť. Nerozumiem tomu.Ďakujem za odpoveď.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka dadulka sa opýtal/a 7. februára 2017

Chirurgia a ortopédia
Roztrhnuty predny krizny vaz kolena. Picham si flexiparine a beriem dlhodobo Anopyrin 100 mg kazdy druhy den. Je to OK?
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Ľubomír sa opýtal/a 7. februára 2017

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň! Mám problém z tenkym crevom, v roku 2011 som bol operovany 2x po sebe na Ileus nepriechodnost criev. V roku 2015 sa operácia musela urgentne zoperovat,uvoľnili zrasty a po týždni ma museli znovu operovať, lebo čo som zjedol, všetko išlo von. Pri operacii zistili, ze mi moje tenké črevo zrastlo do jednej hrce. Nedalo sa nič operovat v operacnom protokole je napísané,že je neoperovatelna situácia v pripade perforácia čreva hrozí exitus. Musím držať bezvyskovu dietu, nemôžem jesť ovocie,všetko len rozvarene nic kde je vlaknina,duzina, žiadne prírodné vitamíny. Nedalo by sa niečo vymyslieť aby som sa vrátil nazad ku svojmu štýlu stravovania,pre tuto diétu trpim aj vyprazdnovanim-stolica max 1x do týždňa, je to život o ničom , kde vsade idem musím si dávať pozor čo zjem aby mi nebolo zle. Mi imalne 2x do mesiaca mám ukrutne bolesti,nič mi nepomôže, len hlt dobrej slivovice, nechcem aby sa stal zo mňa alkoholik odkázaný na alkohol. Poradí mi tu niekto? Tento rok budem mať 50. Ďakujem Ľuboš
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Ris sa opýtal/a 6. februára 2017

Chirurgia a ortopédia
Po roku mi zistili zlomenú kosticku pod maličkom priebehu operácie zistil že mám mekke kĺby tak mi ich zviazal spadla mi klenba ale chcel mi vyplniť tu dieru po kosticku 1-2 cm kovovou doštičkou nedal ju nechal tam dieru.mam umravcanu nohu páli má to okolie je znecitlivene necítim teplé a je mi na ňu zima mám problémy aj školeniami tlačí mi na nervy takže mám strpnute nohy aj polovicu chrbta prosím nedá sa to nejako dať do poriadku mám pády a a ta noha boli celý deň dakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Marian67 sa opýtal/a 3. februára 2017

Chirurgia a ortopédia
dobry vecer
nohy my idu do O vnutorne strany mam zodrane a vonkajsie nie a bolest mam ci sedim ci stojim alebo lezim,po schodach .Chcel by som sa spytat či je to spravne rozhodnutie urobit cowentry OT p.predkolenia alebo iny zakrok by trebalo urobit? poradte my ako by to bolo najvhodnejsie
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu
Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 60 > >>

Nenašiel si zdravotnú radu, ktorú hľadáš?

Vyplň tento formulár a pokúsime sa zdravotnú radu pre teba získať.

Neprihlásený užívateľ= 2 + päť
Rýchle hľadanie problému
Zadaj kľúčové slová hľadaného zdravotného problému:
Najnovšie rady
2. marca 2017
odštiepená chrupavka v kolene
Dobrý den . Chcem sa sa opýtať prosim vás mal som opakovaný úraz vyklbenia lakta 4 krat.. od posledného urazu su asi cca 4-5 rokov, Nedavno mi v nom...

13. februára 2017
Úraz kolena
dobrý deň chcem sa opýtať po páde som si strašne narazila koleno na chirurgii mi kázali len prikladať ľad a potierať liotonom aspoň 5x za deň je tam...

9. februára 2017
Hrčka na nohe ( pod kolenom )
Dobrý večer, dlhšiu dobu má pobolieva koleno, aj keď si po ňom poklepem, boli ...myslela som si, že mám vodu, keďže som už mala problém ...ale s...

6. februára 2017
MR kolena
Dobry den bola som na MRI a zavere mam napisane:Stacion.chondralny defekt gr.IV na med.fazete patelly t.c.s prominaciou kortikalis do defektu Ci to...

2. februára 2017
odstánenie menisku
Dobry den mam 3mesiace po artroskopickej operacii pri ktorej mi bol odstraneny skoro cely meniskus koleno mam este stale opuchnute drep nespravym a...

31. januára 2017
Opuch po operácii slabinového pruhu
Dobry den, som taktiez 2 tyzdne po operacii pruhu a tiez mam pravdepodobne to iste co aj vy. Miesto kde je jazva je tvrde a tiez aj opuchnute. Ked...

20. januára 2017
rizartroza
Mne to robili v októbri 2016 v Banskej Bystrici. Som veľmi spokojná.

15. januára 2017
Zlomenina palca na nohe
opuch je normalny aj po 2 tyzdnoch, niekedy to dokonca aj odsavaju, zrastie sa to urcite dobre, sadra sa nedava, obcas len napatu, chodit treba len...