Neurologická a psychiatrická poradňa (1 119)

Doktor SestraNa otázku odpovedal lekár

Skontrolovaná otázka

Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 56 > >>

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 4. mája 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň, zaujimalo by ma či je lekár povinný vyžiadať si od zákonného zástupcu dieťaťa súhlas pred podaním kontrastnej látky počas MRI. Rovnako tak či sa látka podáva deťom pokial ide o potvrdenie diagnózy DMO spastickej hemiparézy ľahkej formy do 3 rokov. Je možné absolvovať MRI a mať relevantné zobrazenie aj bez podania kontrastnej látky?
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Ivanka sa opýtal/a 25. apríla 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý den. Stále mi tŕpnu,horia a bolia ruky a prsty. Až sa to niekedy nedá vydržať. Tŕpnu mi aj cez deň,ale hlavne v noci. Vôbec sa nevyspým,aká je yo bolesť. Čo mám robiť. Ďakujem.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka JARKA sa opýtal/a 18. apríla 2021

Neurológia a psychiatria
dobry den mam zavrate pri niektorych ukonoch-neviem si napr.umyt zuby ked sa zohnem taha ma na pravu stranu,bolesti chrbta a krčnej chrbtici-mam od oktobra 2020- MR som bola , diagnoza bening. zachvat.ošial- beriem 1x tebokan, 3x betahistin, 2x cavinton a na vys.tlak 2x metoprolol 25mg, pred mesiacom som mala rotačny zachvat -ako na kolotoči, mne sa zda že stav sa nezlepšuje a tych liekov je dako vela-beriem to mesiac,medzitym som prekonala zapal stred.ucha-vyliečeny antibiotikom.prosim čo dalej a tie lieky brat v takom množstve? prikladam MR
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 9. apríla 2021

Neurológia a psychiatria
Dobry den,
moja mama ma cely zivot epilepsiu, na ktoru sa lieci. Teraz by sa chcela dat zaockovat proti covid-19. Ma 58 rokov, to znamena, ze spada do kategorie, kde by musela byt zaockovana vakcinou od AstraZeneca. Nakolko sa vyskytuju pripady tromboz po zaockovani touto vakcinou, je nasa otazka ci je vhodna vakcina od AstraZeneca pre moju mamu? Este doplnenie k jej zdravotnemu stavu - epilepsiu ma od detstva, zachvaty nemava, ale zvyknu jej trpnut obe ruky. Dakujem za odpoved.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka LK sa opýtal/a 8. apríla 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň, chcel by som poradiť o mojom probléme. Mám 30 rokov a stále častejšie si všímam svalové zášklby v rukách, brnenie a pálenie svalov na celých rukách. Veľmi často mávam studené dlane aj nohy a vtedy sa občas dostaví zimnica (malá triaška) a opakované zívanie (aj keď nie som unavený). Po zívnutí cítim malú úľavu vo svaloch. Mávam problém z jemnou motorikou napr. pri jedení polievky, držaní šálky, písaní. Je to veľmi nepríjemné najmä keď som v spoločnosti. Niekedy sa cítim úplne normálne ale v poslednej dobe to začína byť čoraz menej časté.

Na nič sa neliečim. Pred 4 rokmi som mal úraz a fraktúru dvoch chrbtových stavcov. Liečba prebehla bez komplikácií a operácie s korzetom. Chrbát ma občas pobolieva napr. pri hre na gitare keď sa neopieram ale žiadne veľké bolesti. Spánok mám v poriadku, vôbec nemávam bolesti hlavy ani teploty.

Problém s trasom rúk som spozoroval už keď som mal 20 ale vo veľmi malej miere. Prejavilo sa to možno 2x za rok tak som to považoval za úplne normálne. Postupne som začal pozorovať, že sa to prejavuje častejšie.

Chcel by som Vás poprosiť o odborný názor, kým sa rozhodnem ísť k lekárovi.

Ďakujem za odpoveď.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Zuzana sa opýtal/a 7. apríla 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň, obvodná doktora má odporučila psychológovi. Mám bolesti a točenie hlavy, bolesť na hrudníku, bolesť žalúdka, nechutenstvo, celkovo má nič nebaví, stále plačem, nemám chuť chodiť medzi ľudí, mám doma problém s matkou, neviem ako ďalej, som psychicky vyčerpaná.
Som na materskej, mám dve deti.
Rada by som navštívila nejakú poradňu, ale netuším či psychológ alebo psychiater.
Poraďte prosím na koho sa obrátiť
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 5. apríla 2021

Neurológia a psychiatria
Dobry den
Chcela by som sa opytat, práve som prekonala kovid19 a mám pocit psychickej nepohody. Stále myslím na nepríjemne veci,neviem sa tešiť .Veci ktoré inokedy majú riešenie teraz sa nimi trápim. Idem mat 30 rokov a som už pár rokov žijeme s manželom v zahraničí a tento rok plánujeme sa vrátiť naspäť na sk.. moja otázka znie či s mojim psychicky problémom mi môže pomoct CBD a ak áno som pravidelným darcom krvi a chcem vedieť či môžem mat nejaký stopy po ňom v krvi..Dakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Irena sa opýtal/a 31. marca 2021

Neurológia a psychiatria
Ak mal niekto po autohavárii bezvedomie, otras mozgu a zrazeniny v hlave, môže byť očkovaný AstraZenekou? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Roman sa opýtal/a 25. marca 2021

Neurológia a psychiatria
Zdravím, chcel by som sa spýtať odborníka či sú medzi týmito liekmi a výživovými doplnkami interakcie:

Sertralin(zoloft)
Zyprexa(olanzapín)
Cavinton(vinpocetín)
Persen Forte
Hericium
SAMe
Melatonín
Kyselina gama-aminomaslová
Vápnik
Magnézium
Zinok
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Slavo sa opýtal/a 18. marca 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň.
Poprosil by som Vás o vysvetlenie vyšetrenia Mag.rezonancie.
Bolesť pravej ruky a trpnutie až po končeky prstov sa zvyšuje.Spočiatku bola bolesť tupá,teraz sa zintenzívnila a zmenila na ostru bolesť.Bolesť sa prejavuje sa hlavne v kľude.Ďakujem.
Záver z Mag.rezonancie november 2020:
Mozog bez ložiskových zmien. Parciálna empty sella. Hypoplastická event. pozápal. retrahovaná ľavá maxill. dutina vyplnená zhrubnutou sliznicou, menšia asi o 80% oproti pravej dutine, významný pokles spodiny orbity - silent sinus syndróm - vzhľadom na zrakovú symptom. dop. konzultovať ORL. Kyfotizácia krčnej lordózy. Mierne mediálne až paramed. protrúzie diskov C3/4 a C7/Th1 s miernou spin. stenózou, sek. foraminostenóza C7/Th1 dx. zo strany artrot. zmien s miernym kontaktovaním koreňa C8 dx. Stav po operácii ACDF v úrovni C4/5 a C5/6, po osteofytektomii vľavo, kanál je v AP smere šírky 10 mm, na ľavej tsrane bez kompresie koreňov, vpravo hrubšie dorzolat. spondylofyty, v lat. recese a foraminálne vpravo sú v úrovni C4/5 kontaktované korene C5 a C6 dx., v úrovni C5/6 komprimované korene C6 a C7 dx., reziduálne myelopatické zmeny v mieche v úrovni disku C5/6. - v porovnaní s predch. vyš. z 01/2019 podobný nález. Bilat. mediolat. až foraminálna protrúzia disku C6/7 s dorzolat. spondylofytmi, v lat. recesoch sú kontaktované korene C8 bilat., foraminálne komprimované korene C7 bilat. - progresia nálezu hlavne foraminálne
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 16. marca 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň.
Prosím pekne o radu pre moju sestru Helenu, ktorá už 20 rokov trpí tlakom v hlave. Je veľmi zúfala lieky prostí bolesti nezaberajú ani antidepresívna ani na prekrvenie. Neznáša keď tečie voda lebo jej to spôsobuje tlak ani keď niečo spadne na zem napríklad pokrievka. Bola na magnetickej rezonancii sú tam zmeny –lezie a potvrdené vertigo. Mala aj kolapsový stav keď jej prestala fungovať noha a bola hospitalizovaná. Ta noha je stále ako stŕpnutá. Nemôže nájsť lekára, ktorý by sa venoval jej chorobe každý iba predpíše lieky na bolesť a prekrvenie čo nepomáha.
Lieky antidepresívna, tebokan, , lieky na tlak,
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Tamás sa opýtal/a 16. marca 2021

Neurológia a psychiatria
Posielam môj mr výsledok prosím vás vysvetlenie čo tam je, dlhodobo som liečený na migrénu a nevedia preco preto ma poslali na mr vyšetrenie
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Zabka sa opýtal/a 14. marca 2021

Neurológia a psychiatria
Neurogicka ,radu poprosym ,chcem sa infoani Bartosova Kristina nar.28.03.1982 trpi bolestami ma pisunutu platnicku ,no bola som.snou aj na neurogii Ruzomberku no ako prisla vlna Covit tasko sa dostaneme na vysetrenie ,lezala aj 1vlne Covitu nemocnici na odeleni Neurogia ale ju prepustily aby sa nenakazila .otedy len trpi bolestami ,obvodny lekar jej uz konstaktoval zeto nevypafa dobre zejeto uz na operaciu ,inac moze sa stat ze ostane na vozyku .prosym.pomoztemi ona ma 3 deti skolo povine a vnucku 4rocnu ktoru tiez vychovava ,tak to dalej uz nejde uz nevladze nic robit ani pomali chodit .prosym o pomoc .
2 rady/odpovede
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Zuzana sa opýtal/a 11. marca 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň, mám 39 rokov, som na materskej dovolenke. 3 dní cítim v krku akoby hrču, ako niečo neprehltnute. Cítim slabú bolesť na hrudníku, alebo pálenie. Bolí ma aj žalúdok a točí sa mi hlava. Som unavená, ospala a nechutí mi jest. Necítim sa celkovo v pohode. Neviem či to má spolu nejaký súvis, alebo to treba riešiť s odborníkom.
Ďakujem za radu
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 10. marca 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň,
asi 4 mesiace dozadu mala sestra ,, záchvat" z ničoho nič ju pichlo v krku,uplne stuhla a cela stuhnuta padla na zem, oči mala otvorené, líca stiahnuté,trvalo to asi 10-15sekund a prešlo to,nepamätala si nič len že ju pichlo v krku.Ja som ešte šla k nej a sa jej pýtala čo sa deje, ona stála opreta hlavu mala dole ale to si už nepamätá.
Lekárka ju poslala na magnetické vyšetrenie hlavy, všetko bolo v poriadku.
Avšak včera sa to zopakovalo, ráno sa prebudila a ju pichlo v krku začal jej tuhnúť na jednej strane tak si sadla a viac si už nepamätá až jak sa prebrala a bola na zemi.Pravdepodobne opäť spadla bolela ju hlava akoby sa buchla.
Chcem sa spýtať či by ste nevedeli čo by mohlo byť príčinou týchto ,, záchvatov"?
Epilepsiu jej vylúčili
2 rady/odpovede
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Marian sa opýtal/a 5. marca 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň mam 23 rokov a priateľku ktorá ma 30. Mám problém že casto nedokazem ovládať svoje reakcie, dávam jej akoby vyžrať nejaké veci ktoré ma citovo zasiahnu pritom su to úplne hluposti a preto sa stale hádame.. Som až príliš citlivý a asi žiarlivý. Akoby som bol naštvaný na cely svet a nemam nikoho rád. Mam svojich kamaratov s ktorymi sa obcas stretnem ale im o svojich problemoch nehovorim... Vadi mi napríklad ked priateľka chce ísť na firemný večierok alebo niekam s jej kolegami (pritom ani nikam nechodi odkedy sme spolu len občas par krat za rok), proste akoby mi vadi ze ona sa ide bavit a ja budem sam doma ked mam voľno aj ked sme spolu stale kolko nam praca dovoluje.vadi mi ked si pise aj s kamaratmi..a pristihnem sa ako jej ublizujem tym ze ju chcem ovladat, obmedzujem ju alebo jej nieco zakazujem ale nedokazem to v sebe ovladat a ospravedlnit sa jej za nic lebo mam stale pocit ze mam pravdu len ja a ze to co robim a co mi vadi je normalne a ona to nechápe a nikto by jej to netoleroval.. ona premna robi všetko ale ja mam ako keby dve osobnosti aj ona mi to stale hovori, dokonca ze som psychopat ked uz je zle (ale nemyslim tak zeby som jej ublizoval fyzicky, to sa nikdy nestalo ani by som to neurobil). Ked sme spolu sami je to uplne super tulime sa bozkavame aj na prechadzku ideme, do obchodu a vsetko super ale akonahle som doma alebo si len piseme tak mi stačí maly podnet nato aby som hnusno reagoval.. Vadia mi jej kamarati kolegovia robota, pritom mi nic nerobia len niekedy ked o nich pise v zlom tak mi to vadi uz mam na nich nazor.. Raz som jej povedal ze ma zmenit robotu zato ze nemam rad jej kolegyňu lebo je to uplna ku..lebo si myslim, ze bude ako ona a podvedie ma..mam uplne paranoje z vela veci ale neviem stym bojovat a akoby to dalej riešiť.a keby idem psychiatrovi tak si myslim ze mi nepomôže a dá mi len tabletky ktoré nechcem..neviem kde prameni toto v mojej hlave ale uz som jej dost ublizil a ona ma stale posiela k odbornikovi..
Som strasne tvrdohlavý a stale si presadzujem svoj nazor..velmi dlho som sa odhodlaval napisat ze mozno aspon tu mi niekto poradí..
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Monika sa opýtal/a 3. marca 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň,
môj neurológ mi predpísal citalec 10, z dôvodu, že poslednú dobu sa necítim dobre, mám úzkostné až panické stavy, tras, bojím sa a vystresujem sa skoro zo všetkého. Ešte aj z nákupov a vybavovania,... Pripisujem to dnešenej dobe, stresu v práci a celkovo som taká citlivá Veľmi mi to znepríjemňuje život. Pred šiestimi rokmi som mala epi záchvat. Prvý krát v živote. Týždeň som bola v nemocnici na pozorovanie. Všetky výsledky som mala ok, až na eeg boli nejaké výchylky, ale to až po druhom raze, keď som nemala spať celú noc. Brala som 3 roky lamotrigin. Odvtedy sa nič podobné nestalo a cítila som som sa dobre. Potom mi ho postupne vysadil, nakoľko som mala výsledky eeg v poriadku. Tri ho roky neužívam. Užívam sem tam neurol na spanie a concor cor na búšenie srdca. Keď som čítala nežiadúce účinky citalec 10, tak som sa dočítala, že tí ktorí mali epi záchvat alebo krče mali by si dávať na tento liek pozor. Tak mám veľké obavy, či začať užívať tento liek. Prosím poraďte mi. Hrozí nebezpečenstvo? Neurolog vie, aké lieky užívam a taktiež a aj o stave pred šiestimi rokmi.

Ďakujem za odpoveď
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 2. marca 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý deň, mohla by som pop co znamená

Záver:
C-lordóza je porušená s napriamením až náznakom kyfotického ohybu v úrovni C4/5.
Chondróza disku C4/5 s incip. ventrálnou spondylózou s minimálnou plošnou protrúziou disku, bez kompresie miechy, bez kompresie koreňov prebiehajúcich v epidurálnom priestore a v neuroforamenoch.
Incip. chondróza disku C5/6 bez hernie a bulgingu.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Mária sa opýtal/a 26. februára 2021

Neurológia a psychiatria
Moja mama mala zápal sedacieho svalu,začala užívať(od MUDr.) Gabapantein teva 300 - 2tabletky 3x za deň, čím sa podľa mňa predavkovala.ukoncila ich,ale keďže mala bolesti dr jej naordinovala tramal kvapky.rano mala blede pery,nevládala rozprávať, odmietala jedlo .teraz neuziva nič na bolesť (nie je silná ale stále je) ma ale stavy - chvenie,klesanie celého tela aj ruky,aj nohy,ma veľký strach niekam ísť, strach o rodinu,ma dychavicnosť.tento stav pride hocikedy a keď si oddychne ,zmizne...
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 25. februára 2021

Neurológia a psychiatria
Dobrý večer, chcela by som sa poradiť, mam bolesti v krížoch ktoré neustupuju, nepomáhajú ani lieky od bolesti a neviem co ďalej. Lekárka povedala ze zatiaľ to nieje na operáciu. Diagnóza osteochondrosis L3-4,cirkularna protruziaIVDL3-4,mediálna profruziaLDV4-5,L3-5, spondylathrostL3-5
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu
Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 56 > >>

Nenašiel si zdravotnú radu, ktorú hľadáš?

Vyplň tento formulár a pokúsime sa zdravotnú radu pre teba získať.

Neprihlásený užívateľ= 2 + päť
Rýchle hľadanie problému
Zadaj kľúčové slová hľadaného zdravotného problému:
Najnovšie rady
3. apríla 2021
svedectvo
Moje meno je Edith Wood, chcem všetkým povedať o DR UZOROVI, skvelom mužovi, ktorý mi do 24 hodín priviedol späť môjho manžela so svojimi...

25. marca 2021
Interakcie
a ešte pridávam k tomu nootropil

18. marca 2021
Trpnutie,bolesť pravej ruky
Dobry den, ludovo povedane, v krcnej chrbitci na pravej strane mate "zacviknute" nervy, ktore sluzia pravej hornej koncatine. Preto Vam asi trpnu...

16. marca 2021
Migren
Dobry den, mate chronicky zapalenu sliznicu prinosovych dutin. Kost lebky, cez ktoru prechadza pravy zvukovod mate viac prekrvenu ako nasledok...

16. marca 2021
tlak v hlave
Dobry den, nepisete, ake typy vysetreni absolvovala (okrem NMR). Vzhladom na priznaky moze ist o zriedkavy typ migreny. Na to su urcene specialne...

14. marca 2021
Bolesti ,pri mieche posunuta platnicka
Dobry den, bez vysetrenia sa pani Bartosova nevylieci. Musi ist znova na neurologiu, alebo priamo na neurochirugicku ambulanciu (Ruzomberok alebo...

14. marca 2021
Bolesti ,pri mieche posunuta platnicka
Bolesti velke posunuta platnycka ,velke bolesti az tak udieraju do nohy uz nevladzem.ani chodit .

11. marca 2021
Bolesť, točenie hlavy, pálenie na hrudi
Dobry den, Vase problemy mozu mat jednu pricinu, ale moze to byt aj suhrn rozlicnych ochoreni. Ak ste stresovana, nevyspata, potom pocit "hrce" v...