Chirurgická a ortopedická poradňa (1 561)

Doktor SestraNa otázku odpovedal lekár

Skontrolovaná otázka

Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 79 > >>

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 6. mája 2021

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň. V posledných dňoch som sa stretla s tupou, intenzívnou bolesťou blízko v oblasti krčnice. Dlhodobo som nesedela, nemala som úraz, ani nič také. Bolesť prišla náhle. Nedokážem poriadne sedieť, ležať na chrbte, mám problémy so vstavaním z postele.. bolesť pokračuje aj pri klasickej chôdzi. V oblasti nevidno nič, čiže tipujem, že bolesť bude pod kožou. Pred cca rokom som na rovnakom mieste mala akokeby “pluzgier”, ktorý sa mi zjavil po nonstop sedenia cely víkend. Rovnako som mala bolesti, ale na pohľad ten pluzgier vidieť bol. Na koncerte mi praskol, všade bola krv z toho, no veľká úľava. Po prasknutí som tam mala akokeby malú dieru. Samozrejme, som to neliečila ďalej, myslela som si, že problém odišiel. No bolesť prišla rovnaká, avšak bez známok na pohľad. Čím to môže byt? Ďakujem krásne za odpoveď.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka martina sa opýtal/a 5. mája 2021

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň. V 8/2020 som spadla na záhradke a "natiahla som si ruku" Nakoľko ma to potom nebolelo tak som nešla ani na ošetrenie. Problémy začali cca. za 2 mesiace a prejavovali sa vystrelovaním bolesti cez kľúčnu kosť do krku, trnutím prstov rúk.... Po vyšetreniach na neurologii bolo potvrdené, že to nie je neurologického pôvodu a bola som odoslaná na ortop. . Po RTG a MRI mi napísal výraz: bucket handle lezia anterosuperiorne s extenziou do šlachy CLMBB - SLAP IV. Na ortopedii mi povedali, že treba operáciu. Chcem sa spýtať - mám za to, že som si to zranenie spôsobila pádom avšak poisťovňa mi oznámila, že to čo mám nie je zranenie, ale choroba - zápal. Majú pravdu? Tým výrazom z MRI nerozumiem a preto prosím o radu. Ďakujem za odpoveď.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Giovana sa opýtal/a 2. mája 2021

Chirurgia a ortopédia
Dobrý , mám problémy s trávením často má preháňa , zistili mi polyp na žlcniku veľkosťi 0,5 mm , nie všetku stravu mi stravy , nebolo by lepšie odstrániť žlčník ? Nebolo by to trávenie lepšie ? Dosť mi to obťažuje život Ďakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 1. mája 2021

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň ,
V novembri minulého roku som si pri cvičení natiahol šľachu v ramene. Bolesť prešla po týždni , nechal som tomu ešte týždeň oddychu naviac a začal som opäť cvičiť . Šľacha sa mi natiahla ešte viac a zápalila sa mi . Bola to taká bolesť že som nedokázal dvihnúť ruku nad hlavu a bolelo to 24/7. Ako liečbu som používal protizapalove krémy a oddych . No bolesť neprestala ani po 2 mesiacoch a tak som Zašiel k ortopédovi ktorý mi dal flector a pichol injekciu.
Nastalo badateľne zlepšenie čo potvrdil aj lekár na vyšetrení a povedal že mozem pomaly začať cvičiť. Počkal som ešte mesiac a pomaly som začal rameno rozcvičovact a rozhybavat no stále to bolelo. Raz to bolelo raz to nebolelo a tak som začal zľahka cvičiť no vrátilo sa to. Od vtedy už prešli 3 mesiace a mna to stále pobolieva, stále sa necítim na to aby som mohol cvičiť pretože po nejakom prudšom pohybe alebo po spánku v zlej polohe sa mi bolesť vracia .
Prosím Vás je to normálne že to stále pobolieva až boli a mám začať rameno roxhybavat alebo to mám zle vyliečené a pohybom tomu len viac ublizim ? Dakujem veľmi pekne za odpoved
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 28. apríla 2021

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň , vie mi niekto poradiť dá sa táto diagnóza liečiť aj inak ako operáciou , nejakou regeneratívnou metódou prípadne niečo podobne? parc. lézia v.s. v oblasti úponu m. supraspinatus , s reakt. zmenami v okolí hraničná šírka subakrom priestoru.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Martin sa opýtal/a 27. apríla 2021

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň,

Chcel by som poradiť s problémom. Mam zle držanie tela. Pripájam odkaz na obrazok aký druh.
https://www.plnohodnotnyzivot.sk/wp-content/uploads/drzanie-tela.jpg

Bol som stym dva krat u ortopéda. Boli medzi tým ale dva roky. Išiel som tam stým že snáď mi dá nejakú ortezu, vyrovnávač no prvý krát mi dal taký papier s cvikmi na brucho že to je preto lebo mam slabé brušne svalstvo. Aj som sa to nejaký čas snažil dodržať ale proste nedáva mi to logiku ako určite je to časť problému ale predstava že si zlepším brusne svalstvo a to ma automaticky vyrovná mi príde pritiahnutá za vlasy.
Tak som po niekoľkých rokoch išiel druhy krát a tento krát stym že som si rovno pýtal nejakú ortezu vyrovnávač čokoľvek čo mi stym pomôže ale bolo mi povedané že ak nemám bolesti alebo niečo také že mi to nemôže predpísať. A bolesti veď bolieva ma chrbát ale mam tažku robotu ale ako mam vedieť že či ma bolieva kvôli tomu. Co ale určite viem že je to nezdrave a časom mi to bude pôsobiť problémy. Mimochodom mam 30 rokov. Preto by som chcel či by ste mi mohli odporučiť nejakú tu bandáž vyrovnávač ja si to zaplatím aj drahe len už som zúfalý človek to aj chce zlepšiť ale neviem sa k tomu nijako dopracovať. Aby ste ma nechápal zle ja nehovorím že oni nemali pravdu ja chápem že aj tie cviky su treba ale keď človek robí od rana do 4 do 5 a nemôže mat stále v hlave tu formulku vyrovnaj sa a za tie roky ma to zle držanie tela podvedome ako normálne tak podla mna nie je iná cesta ako nosiť niečo čo mi dopomôže k tomu aby som si zvykol fungovať v tom správnom držaní tela. Aj keby som mal neviem aké tehličky na bruchu pokiaľ si nebudem vedieť zvyknúť nato správne držanie tela asi sa to ťažko zmení.

Dakujem za radu.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Mirka sa opýtal/a 25. apríla 2021

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň..pod kolenom z vnútornej strany sa mi spravil opuch..na dotyk neboli ale pocitovo áno..neviem či žila alebo skôr od kolena ktoré je po viacerých operáciách a mám diagnózu M23.80 - Iné vnútorné poškodenie kolenného kĺbu na viacerých miestach..
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Gabriela sa opýtal/a 16. apríla 2021

Chirurgia a ortopédia
Zaujima ma, na koho sa mam este obratit,kedze problem stale pretrvava.Jedna sa o opuchnute chodidlo pri malicku. Navstivila som ortopeda, nic mi tam nenasiel,bola som u chirurga, ktory mi to obstrihal ,pretoze mi z toho vystrekol hnis. Po niekolkodnovej ulave sa problem objavil znova. Noha priserne opuchnuta,mam problem chodit. Bol urobeny len RTG. To mam neustale si chodit davat nohu obstrihavat? (Robili to bez umrtvenia).Nebolo mi povedane,co je pricinou mojho problemu. Prosim,poradte.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka asketa 44 sa opýtal/a 15. apríla 2021

Chirurgia a ortopédia
Mam ganglion na zapasti ruky.Je vo velkosti trochu vacsej ako je lieskovy orech. Na SK pridem az o dva mesiace. Ako lieci... Dakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Eva sa opýtal/a 12. apríla 2021

Chirurgia a ortopédia
V zadnom hornom MM je pritomna hyperintnezna horizontalne linia nedosahujuca artikulacny povrch s moznym dosahovanim volneho okraja menisku.Lezia MM gr I-II.
Chondropatia patel.chrupavky
Bakerova cysta velkosti 32x10mm
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka salajka237 sa opýtal/a 11. apríla 2021

Chirurgia a ortopédia
rosím o radu. Mama 62-rokov si pre 3/4 rokom zlomila malíček, k lekárovi šla až neskôr (nevedela, že sa jedná o zlomeninu). Ten jej povedal, že od vzniku zlomeniny už prešiel dlhší čas a treba už len čakať, kým sa to dohojí. Malíček je však stále zapálený a opuchnutý. Ako by mohla hojenie urýchliť? Príp. môže existovať nejaká iná príčina, prečo sa nehojí? Aké vyšetrenia by mala abslovovať alebo aké produkty na podporu hojenia by si mohla kúpiť? Ďakujem.
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Peter sa opýtal/a 5. apríla 2021

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na laické vysvetlenie môjho MR-ka. Stačí len ak je tam niečo nie dobre. Predom ďakujem za preklad.
-Popis:
V hlbokej vrstve tesne perioseálne v laterálnej patelárnej chrupavke perzistuje pruhovité zvýšenie intenzity signálu (LL 4
mm, CC 4,1 mm) s nezmeneným subchondrálnym defektom, ostro ohraničeným priemeru 3,2 mm v priľahlej patelárnej
facete.
Patella typu Wiberg III. Retinákulá, ligamentum patellae bpn.
Fyziologická tekutinová náplň intraartikulárne.
V tele mediálneho menisku perzistuje horizontálna intersticiálna hypersignálna línia šírky do 0,5 mm. Laterálny meniskus
bpn.
Kondylárne chrupavky bpn.
LCP, kolaterálne väzy bpn.
Perzistuje zmazaná štruktúra LCA, s nepravidelne zvýšeným signálom, ligamentum gracilnejšie vo femorálnej časti.
Záver:
V porovnaní s MR vyšetrením z 26. 10. 2020 stacionárny obraz pruhovitej chondropatie v hlbokej vrstve laterálnej
patelárnej chrupavky so subchondrálnym defektom laterálnej patelárnej facety. Perzistujú signálové zmeny LCA po
distorzii / hemorágii, s možnou parciálnou femorálnou avulziou. Stacionárna lézia gr. IIB mediálneho menisku.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka jakub sa opýtal/a 4. apríla 2021

Chirurgia a ortopédia
Dobrej deň žena je po operácii bola jej amputovana ľavá noha nad kolenom ma to zašite ale nejako spätne sa jej to hojí. Ma pravidelne prevazovania, berie aj antibiotika. Stále máva bolesti. Co by urichlilo hojenie aby jej to zrostlo. Ďakujem za odpoved
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Robo sa opýtal/a 31. marca 2021

Chirurgia a ortopédia
Dobry den, mam pracu kde som vacsinu casu na nohach, asi pred tyzdnom ma zacala boliet prava noha z vonkajsej strany spod kolena po clenok. Prve tri dni ma velmi bolela tato cast nohy (bez podnetu a v kuse), teraz ma sammovolne az tak neboli ale pod kolenom na pravo od pistale je velmi citliva na dotyk a clenok ma bolieva aj vecer v klude ked si nohu vylozim. Co ma ale znepokojuje najviac za posledne 2-3 dni sa mi na vonkajsej strane nohy zacali objavovat modre zilky a na vnutornej strane clenka take malinke fialove zilky. Asi pred 10 rokmi som mal ten clenok vyvrtnuty s velmi velkym opuchom, dokonca som si pichal do brucha nejake injekcie na zrazanie krvi. Som fajciar mam 29 rokov. Ako postuovat? Treba lekara? Moze to byt nieco vazne? Dakujem za kazdu radu
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Peter sa opýtal/a 30. marca 2021

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň, mám problém s vystúpeními lopatkami. Rad by som ich chcel "vyrovnať". Cviky na to moc nepomohli a chcel by som sa opýtať či by na to pomohli nejaké ortopedicke pásy. Ďakujem za odpoveď
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Ivana sa opýtal/a 30. marca 2021

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň,
Včera mi opuchlo koleno. Bola som pri lekárovi ten vylúčil zápal kolena a aj vodu. Pozeral mi to cez ultrazvuk. Dal mi náplasť na koleno a na druhy deň som na ňom mala modrinu a vedľa ďalšie 2.čo to môže byť?neviete mi prosim poradiť? Ďakujem Belkova
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Juraj1234 sa opýtal/a 30. marca 2021

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň.Poprosil by som Vás o radu. Poškrabal som sa na zadku,neviem či od toaletného papiera alebo nejakého predmetu medzi polkami zadku,kde nie je prístup vzduchu.Obvodný lekár mi predpísal Ialugen,ale po tejto masti sa mi to stále nechce zaceliť ta rana, ale stále to je také mokvavé veľkosti nechtu.Vedeli by ste mi odporučiť nejakú inú masť,alebo niečo podobné na to. Zle sa to hoji,lebo tam nie je prístup vzduchu. Za každé info vopred ďakujem.
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Jozef sa opýtal/a 24. marca 2021

Chirurgia a ortopédia
Dobrý den. Poprosil by som o radu.Spadol som na schodoch na krížovú oblast a zadnej časti hlavy, bolo to v nedelu.kontaktoval som obvodného lekára a ten mi poslal doporučenie na chyrurgiu....no nechcem ist do nemocnice ked je teraz covid....vedeli by ste mi poradit nejakú mast?mám 56r a s chrbticou mám problém už zhruba 20r a som na ID
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Lýdia sa opýtal/a 24. marca 2021

Chirurgia a ortopédia
Mojej 28 ročnej dcére s DS operovali v jan.2020 členok po zlomenine a dostala klin. Všetko prebehlo ok, iba teraz začína členok opúchať, ako keby sa tam tvorila vida. Čo by sme mali podniknúť? Ďakujem za radu.
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Nikoleta sa opýtal/a 23. marca 2021

Chirurgia a ortopédia
Dobrý deň,
som týždeň po artroskopii, odstraňovali mi pliku v kolene. Doktor mi chce po operácii pichnúť do kolena kys. hyaluronovú. Avšak mne ju tam pichali pred necelým rokom a po aplikácii sa mi strašne zhoršil stav a koleno bolelo oveľa viac odvtedy. Chcem sa spýtať, či je tá injekcia nutná
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu
Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 79 > >>

Nenašiel si zdravotnú radu, ktorú hľadáš?

Vyplň tento formulár a pokúsime sa zdravotnú radu pre teba získať.

Neprihlásený užívateľ= 2 + päť
Rýchle hľadanie problému
Zadaj kľúčové slová hľadaného zdravotného problému:
Najnovšie rady
6. mája 2021
Bolesť zadnej stehennej čast nohy
Poradte,čo mám robiť,bolí ma neskutočne zadná časť stehná čiže od polky nohy pod kolenom zo zadnej časti smerom hore až do polky stehna na ľavej...

29. apríla 2021
MR koleno vysvetlenie,
Dobrý deň mohli by ste mi to vysletlit ďakujem.MR koleno.cystoidne ložisko longitudinalneho resp.cervoviteho tvaru v zadnej časti epifyzy...

11. apríla 2021
nehojaca sa zlomenina malíčka
Najlepšie je problém konzultovať s traumatológom, ktorý na základe RTG posúdi stav a odporuči ďalší postup. Vo všeobecnosti pomôžu obklady s...

8. apríla 2021
MR koleno vysvetlenie,
Nepravidelna horizontalna lezia gr. III vo ventralnom rohu az tele LM parameniskealne cysty v zhluku tela menisku Horizontalna lezia gr. III v tele...

5. apríla 2021
Bolest nohy od kolena dolu
Pre istotu môžete navštíviť svojho všeobecného lekára, pri podozrení na závažnejšie ochorenie /varixy, trombóza a pod./ odporučí ďalší postup /krvné...

5. apríla 2021
Nezahojená rana
Môžete vyskúšať krém Imazol Plus, mal by byť voľnopredajný.

5. apríla 2021
Bolesť
Vhodné sú napríklad obklady s repíkom lekárskym.

25. marca 2021
Opuch členka
Dobry den, jedina dobra vec, ktoru mozete podniknut je kontaktovat nemocnicu, v ktorej jej implantovali klin a dohodnut si vysetrenie. Vela zdravia